Kauza "Bezák":

.... z pohľadu kresťana-katolíka, ktorý súhlasí a kráča v jednote so Svätou rímsko-katolíckou cirkvou. 
Nebudeme však hodnotiť, to urobí spravodlivo a múdro len  náš Pán, a tak  je to aj správne. Je však veľkou škodou, že táto kauza rozdelila aj mnoho hlboko veriacich ľudí na Slovensku ( a niektorých možno aj vzdialila od samotnej viery v Boha. Alebo naopak dala do rúk argumenty tým, ktorí veľmi ochotne a radi útočia proti Bohu, či našej cirkvi....). 
Je dôležité si uvedomiť (aj pri akomkoľvek emotívnom "skrate" človeka), že veríme v Boha i tú katolícku cirkev (veď veľmi dobre poznáme modlitbu ´Verím v Boha´) a toto nemožno za žiadnych okolností (aj keď napr. bude slúžiť sv. omšu niekto úplne iný, ako si my, v našom srdci momentálne prajeme, teda, či je nám ten, alebo onen kňaz sympatickejší, bližší a pod.), toto nemožno podmieňovať ničím a nikým. Lebo  Ježiš zhrnul povinnosti človeka voči Bohu do týchto slov: „Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou!“ (Mt 22,37). (367)
 
 
 
 
Priebeh kauzy:
 
 
- Všetko to začalo oznámením trnavského arcibiskupa Bezáka o svojom odvolaní v kostole 1.7.2012:
 
 
Vyhlásenie Apoštolskej nunciatúry na Slovensku v mene Svätej stolice ku odvolaniu Bezáka:
 
 
"Kariérny" cirkevný postup emeritného arcibiskupa Bezáka:
 
 
Arcibiskup Róbert Bezák bol odvolaný pápežom Benediktom XVI (súčasne po oznámení jeho odvolania, bol výslovne požiadaný, aby sa k veci verejne nevyjadroval... po odvolaní sa ale  vyjadroval, napr.  v našich médiach - a k odvolaniu sa osobne vyjadril:
 
Ta3:
 
Markíza:
 
 
 
Diskusia o Bezákovi v STV:
 
 
 
O Bezákovi si sami utvorme svoj názor (video):
 
( kurzorom prehrávania videa posunúť na cca 10:00 minúty).....Róbert Bezák  hovorí aj o pekle - ktoré si predstavuje vlastne ako nebo? (toto šokujúce vyjadrenie bolo  nahrávané ešte v čase jeho vykonávania úradu) 
www.youtube.com/watch?v=2cH7YdsWPUI   12:20 minúty.........
 
........útok na Bezáka, útok na samotného Krista?
Bezák na tému  oddanosť:
 
Bezák na Pohode:
 
Záverečná homília Trnavskej novény v roku 2011
 
Rozhovor v TV Karpaty:
 
Čestný občan Prievidze...
 
kňaz Marián Kuffa o tejto kauze:
 
 
 
 
Prečítajme si o kauze:
 
 
Kardinál Vlk sa vyjadril ku návšteve Bezáka u pápeža Františka ( otázkou ostáva, že prečo napadol kardinál z ČR biskupov zo SR?):
 
Vyjadrenie predsedu konferencie biskupov Slovenska arcibiskupa Zvolenského:
 
List Svätej stolice ku návšteve Bezáka u pápeža Františka z roku 2015 (oficiálne stanovisko Vatikánu):
 
Koho v skutočnosti treba rehabilitovať na Slovensku?
 
Bezák - kňaz, ktorý ma sklamal (komentár bloggera):
 
 
Kam to všetko vedie?
 
Drahí bratia a sestry. Nenechajme sa rozdeľovať v rámci Matky Cirkvi, ktorú založil Pán Ježiš a ktorú nepremôžu ani brány pekelné, ako nám sľúbil. Buďme verní Ježišovi, Nebeskému Otcovi i Duchu Svätému, buďme verní voči našej drahej cirkvi. Nenechajme sa nalákať diablom, nenechajme do srdca vniesť zlobu a nenávisť ale lásku, pokoru a poslušnosť....Podľa čoho spoznáme diabla? Lebo šíri nepokoj, útoky, zlobu, nenávisť, znesvätenie dokonca aj kostola a posvätehého chrámu....( a to pod akoukoľvek zámienkou, napr., "veď ja mám pravdu" a za tú svoju vlastnú pravdu sa budem aj biť, s hocikým, hoci aj s kňazom?
 
V sobotu dňa 1.marca 2014 došlo v súvislosti s touto kauzou Bezák v bazilike Svätého Mikuláša ku incidentu - útokom veriaich voči kňazovi, a to dokonca v kostole -  vo vysvätenom chráme! Kam až vedie hnev, nepokoj, nenávisť, nezriadené emócie? Snažme sa vždy vyvarovať pokušeniu diabla vykonať akýkoľvek hriech a žiť spôsobom, ako nás učil náš Spasiteľ - Ježiš Kristus...
www.info.sk/sprava/31999/veriaci-prosia-aby-knaza-pre-slova-o-bezakovi-prelozili/   (viď. video o samotnom incidente v strede článku)
 
 
 
Oficiálne vyhlásenie našej cirkvi ku útokom voči kňazovi:
 
 
 
A musel byť vykonaný obrad odprosenia za závažné znesvätenie kostola:
 
 
 
Stanoviská Cirkvi ku tejto kauze:
www.tkkbs.sk/search1.php  správy TK KBS ku tejto kauze
 
 
 
Life News Slovakia o kauze Bezák:
 
 
 
 
 
aktuálne.....
 
vystúpenie Bezáka v Prahe:
 
 
Róbert Bezák sa vyjadril v bulvárnej tlači aj o cirkvi:
 
 
 
 
O kauze v tlači: